Автор: Богданова Д.І. Назва: Ксенія Колотило. Альбом Видавництво: Мистецтво Рік: 1992 Мова: українська, англійська, німецька і французька Формат: PDF Розмір: 120.92 Mb
Велика кількість (біля 600) казкових геомертичних орнаментів для рушників...! Справжній скарб !
Публікується близько 200 зразків одного з найулюбленіших народом жанрів, який є невичерпним джерелом для подальших мистецьких пошуків, де дотепно, іноді в сатиричній формі, віддзеркалюються побут, родинні стосунки, кумедні ситуації.
Дана робота розглядає вплив літератури Ближнього Сходу на літературу українську (зокрема вплив староіранської художньої творчості). Праця аналізує маловідомі або призабуті первісні джерела українського життя. За основу дослідження беруться такі фольклорні матеріали, як традиції свят (Коляда, Щедрий вечір, весілля тощо), вірування і повірки, народні обряди. Виокремлюються символи, в яких найбільше можна простежити вплив ассирійсько-вавилонської та індійської міфологій.
Книга Віри Манько "Взірці українських народних писанок” справді багатогранна і цікава. Вона відкриває читачеві великий і самобутній пласт української культури та мистецтва писання писанок, яке ми ледь не втратили у радянські часи.
Українські народні танці, запальні і ліричні, нестримні і повільні, полонили весь світ. У них яскраво виявляється характер, висока и самобутня культура українського народу.
Цінний матеріал, зібраний А. І. Гуменюком, став основою видання книги «Українські народні танці».
Середньовічні замки Європи - це ілюстрована енциклопедія про середньовічні замки, яка допоможе дізнатися більше про оповиті міфами та легендами споруди. Німі вартові, що охороняють столітні таємниці, привідкриють завісу загадковості і дозволять прогулятися власними залами й коридорами. Старовинні українські замки: Кам'янець-Подільський, Хотин, Замок Любарта, Галич, Паланок, Аккерман, Мангуп, Судак, а також всесвітньо відомі Віндзор, Тауер, знаменита фортеця Франції «Бастилія» і багато інших історичних пам'ятників.
Споруджені сотні років тому, але донині вражають своєю могутністю і величчю. Щоб зрозуміти, хто і для чого будували, потрібно уявити собі середньовічну Європу. Античні міста вже лежали в руїнах, а міські центри щойно зароджувалися...
Перегортаючи сторінки цієї енциклопедії, немовби чуєш брязкіт зброї, гарматні постріли і занурюєшся в життя сповнене інтриг і славетних подвигів.
Автор: І.С. Пустиннікова, Н.Ю. Безпалова Видавництво: Mikko Сервіс Формат: PDF Кількість сторінок: 160
Назва: Історія українського костюма Формат: PDF Розмір: 223 мб
В книзі висвітлюються витоки традиційного українського костюма та його багатовікова історія. Представлене широке розмаїття народного вбрання відповідно до історико-етнографічних регіонів України, детально розглядаються його численні компоненти та прийоми оздоблення.
Костюм – частка народної душі. Велике історичне і художньо значення українського народного костюма безумовне. Від глибокої давнини і протягом усього існування він задовольняв не лише матеріальні, а й духовні потреби людини, виконуючи необхідні побутові, соціальні, обрядові функції. Його високий мистецький рівень, емоційна насиченість яскраво відбивають світогляд, естетичні уподобання, саму психологію українського народу. Це самобутнє явище посідає визначне місце не тільки в національній, а й у європейській та загалом світовій культурі.
Назва: Етнічна історія України Автор: Макарчук Степан Арсентійович Видавництво: Знання Формат: PDF Кількість сторінок: 471 Розмір: 27 мб Мова: українська
У
посібнику узагальнено відомості з етнографічних, археологічних i
різновидових писемних джерел, а також найважливіші історіографічні
концепції, що розкривають питання етногенезу и етнокультурної історії
українського народу. Розглянуто звичаєво-обрядовий супровід народного
побуту, місце християнської віри у житті людей, етнодемографічні процеси
від доби Київської Русі до сучасності. Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, широкого кола читачів, які цікавляться історією українського народу.
Енциклопедія розповідає про стародавню землю України, про її тисячолітню історію, про неповторні душевні якості її талановитого та стійкого народу.
Прекрасна та самобутня природа України, невичерпна багатовікова культурна спадщина українців.
Які народи у давнину населяли південний захід Східноєвропейської рівнини?
Чому Україну називали «накритим столом»?
Які скарби таяться в її надрах?
Звідкіля пішла вишиванка і що означають візерунки на великодніх писанках?
Як втілюється в життя одвічна мрія українського народу про власну державність?
Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете на сторінках цієї книги.